307

 

 کرکره برقی شفاف بعد از کرکره آلومینیومی پر کاربرد ترین نوع تیغه کرکره برقی است که  البته استحکام آن به مراتب بالاتر از کرکره برقی آلومینیومی و گالوانیزه می باشد و معمولا حهت اماکنی نظیر بانک ها و صرافی ها که از نظر امنیتی نیاز است در هنگام شب داخل آنها دیده شود کاربرد دارند ، لذا به آنها کرکره برقی ضد سرقت هم می گویند.

این تیغه ها  ضد ضربه ، ضد گلوله ، غیرقابل اشتعال و بسیار شکیل وزیبا می باشند و در رنگ های گوناگون از جمله برنزی ، دودی ، مسی ، آبی و یا رنگ های اکلیلی

ساخته می شوند. 

 تیغه های شفاف پلی کربنات

به تیغه پلی کربنات "تیغه شفاف" نیز گفته می شود و برخی آن را کرکره برقی شیشه ای نیز می گویند ولی جالب است که در ساختار این تیغه هیچ نوع شیشه ای وجود ندارد ومواد اولیه آن کامپوزیت بسیار مستحکم و مقاوم  "نانو پلی کربنات " است و بدین خاطر کرکره شفاف را با نام " کرکره نانو کامپوزیت" هم می شناسند.

پلی کربنات در صنعت به عنوان فولاد پلاستیکی هم شناخته می شود ، به گونه ای که حتی با چکش و پتک هم شکسته نمی شود، جهت استحکام بیشتر این تیغه ها در میان فواصل آن ها از لوله های استیل یا آلومینیوم استفاده می شود که امنیت آن را دوچندان می کند. از این روست که شعار عمومی  " شفاف تر از شیشه ، محکم تر از فولاد " در مورد این نوع کرکره اتوماتیک کاملا مصداق دارد.

po

به علت خاصیت ضد شعله ور شدن ، در مقابل آتش نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و از سرایت آتش جلوگیری میکند . تیغه های پلی کربنات همچنین خاصیت ضد اشعه ماورابنفش نیز دارا می باشد.

کرکره شفاف پلی کربنات علاوه بر عبور نور و محافظت در برابر اشعه  UV ، در مقایسه با سایر کرکره های اتوماتیک بیشترین ضریب ایمنی در برابر سرقت را دارد و بدین دلیل و دیگر دلایل گفته شده در بالا دارای " تاییدیه امنیتی " از پلیس پیشگیری نیروی انتظامی می باشد.

p3

 

p2

همانطور که در شکلهای بالا می بینید کرکره برقی شفاف پلی کربنات نمی تواند مانند یک طلق شفاف یک تکه باشد ، بلکه این  کرکره از قطعات کوچک پلی کربن تشکیل شده که این قطعات به صورت آجر در کنار یکدیگر چیده می شوند و یک دیواره را تشکیل می دهند و هیچگاه مانند یک شیشه یکسره بنظر نمی رسد. تیغه های کرکره برقی شفاف با استفاده از لوله های آلومینیوم آنادایز یا استنلس استیل به یکدیگر متصل می شوند.

کرکره های شفاف به دو نوع کلی تقسیم میشوند :

polycarbon rolling shutters

       کرکره برقی شفاف لوله ای ( میل ترانس آلومینیوم یا استیل )           کرکره برقی پلی کربنات زواری ( غضروف آلومینیوم )       

 حد اکثر ابعاد مجاز کرکره برقی پلی کربنات 

  معمولا حد منطقی اندازه کرکره شفاف پلی کربنات حداکثر عرض 5 متر و ارتفاع 4 متر می باشد .البته دیده شده که این نوع تیغه کرکره را بر روی درب های بزرگتر نیز نصب میکنند که البته استاندارد نیست و توصیه نمی شود .

بطور کل جهت کرکره اتوماتیک با ورودی تا عرض 3/5 متر، میتوان از تیغه شفاف با لوله یا زوار آلومینیوم استفاده کرد ولی برای کرکره اتوماتیک با ورودی عریض تر و نیز مکان هایی که امنیت و خاصیت ضد سرقت برای کارفرما از اهمیت خاصتری برخوردار است کرکره برقی شفاف با لوله استیل توصیه می شود.

کاربرد های کرکره برقی شفاف

کرکره اتوماتیک شفاف بدون رنگ بیشترین شفافیت را داراست ، که البته با توجه به نیاز کارفرما امکان تولید آن با رنگهای گوناگون وجود دارد و در صورت نیاز می توان با افزودن مواد و یا انجام سند بلاست آن را به کرکره اتوماتیک مات تبدیل کرد.

   کرکره برقی پلی کربنات تقریبا دو برابر کرکره برقی آلومینیومی قیمت دارد ولی با توجه به خاصیت ضد ضربه ، ضدسرقت و ضدحریق بودن آن جهت مراکزی که امنیت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است ، توصیه می شود. مزیت دیگر این محصول بعنوان کرکره برقی بانک ، صرافی  و ..... این است که با توجه به نمایان بودن داخل محیط در صورت بروز سرقت ، اقدام برای نیروهای انتظامی آسانتر است.

همچنین نصب کرکره برقی شفاف برای جاهایی مانند بالکن ساختمان و نیز پارکینگ ساختمانهای جنوبی که نیاز به نور دارند مناسب می باشد.

مزایای کرکره برقی شفاف 

* شفافیت بالا و عبور نور از کرکره برقی

* ضد ضربه ، ضد اشتعال ، ضد سرقت

* کارکرد نسبتا آرام و بدون صدا

* تنوع رنگ : شفاف ، دودی ، برنز ، ....

می توان گفت تنها عیب کرکره برقی پلی کربنات قیمت نسبتا بالای آن در مقایسه با انواع دیگر درب های کرکره ای اتوماتیک می باشد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

منوی موبایل