rozelland

راهبند (barrier) به مانعی گفته می‌شود که در خیابان‌ها و محوطه‌های عمومی به منظور کنترل عبور و مرور، ترافیک، امنیت، و امور عمرانی شهری به کار گرفته می‌شود. در راهبند برقی، بومی که بر روی دستگاه قرار دارد به صورت اتوماتیک جابه‌جا می‌شود. راهبند بازویی نقشی کلیدی در نظارت و کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه ایفا می‌کند. راه بند را می‌توان در ورودی پارکینگ‌ها، انبارها، تعمیرگاه‌ها و محوطه‌های عمومی مورد استفاده قرار داد. راه بند اتوماتیک از قابلیت تجهیز به ریموت کنترل، کلید انتخاب حالت و کارت خوان برخوردار می‌باشد.

 

مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک شامل موارد زیر می‌باشد:
-    سیکل کاری نامحدود برای تردد
-    دارای کنترل برد دیجیتال هوشمند
-    قابل اتصال به کلیه تجهیزات کنترل تردد و حفاظتی
-    سرعت بالا در حرکت و واکنش سریع در مقابل موانع
-    کنترل آسان تردد و عبور و مرور
-    افزایش امنیت مکان
-    قابلیت کنترل از راه دور

 

هر راهبند از یک میله که در انتهای آن یک وزنه وصل شده و به شکل افقی در جلو خودرو‌ها در مسیر قرار می گیرد، تشکیل شده است. سیستم راهبند برقی ، کنترل دقیق عبور و مرور خودروها در پارکینگ ها و محوطه‌های عمومی را فراهم می‌کند. در پارکینگ های عمومی کنترل تردد اتومبیل‌ها، ثبت زمان ورود و خروج آن‌ها و محاسبه هزینه‌ها توسط راهبند اتوماتیک انجام می گیرد.
در راهبند اتوماتیک برای ثبت زمان ورود و خروج و یا کنترل مجاز و غیرمجاز بودن ترددها، می‌توان از یک سامانه نرم افزاری متصل به سنسورها و دوربین مداربسته بهره گرفت.
راهبند در تامین امنیت یک محیط نیز می‌تواند نقش ویژه‌ای ایفا کند. جلوگیری از ورود خودروهای مجاز و متفرقه به یک محیط و کنترل اتوماتیک تردد، از طریق هوشمندسازی راهبند اتوماتیک ممکن می‌گردد.

 

راهبند به دو نوع اصلی ستونی و اهرمی تقسیم می‌شود:

راهبند  ستونی:
راهبند ستونی اتوماتیک  (Bollard Barrier) استوانه‌هایی هستند که داخل زمین كار گذاشته می‌شوند و با بیرون آمدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می‌کنند. اين نوع راهبند به دلیل دشواری مراحل نصب، پرهزینه و گران می باشد. راهبند ستونی را می‌توان با توجه به معماری و دکوراسیون محیط طراحی کرده و مورد استفاده قرار داد. اين‌گونه راهبند بیشتر در اماکن دولتی و نظامی که نیازمند درجه بالایی از امنیت می‌باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
راهبند اتوماتیک ستونی یا بولارد موانع بسیار مطمئنی برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه هستند و هرگونه برخورد اتومبیل‌ها با این راهبند منجر به خسارت و آسیب شدید وسیله نقلیه خواهد شد.

راهبند اتومانیک ستونی
 

راهبند اتوماتیک اهرمی:
راهبند اهرمی اتوماتیک ، ميله‌هایي هستند كه بر روي یک دکل نگهدارنده یک متری بر روی زمین نصب می گردد. طول این میله که در اندازه‌های مختلف دو تا هشت متری وجود دارند، برای عبور و مرور اتومبیل‌ها محدودیت ایجاد می‌کند. راهبند اتوماتیک اهرمی متداول‌ترین و پرمصرف‌ترین نوع راهبند اتوماتیک می باشد. در این نوع راهبند قدرت موتور محرک متناسب با طول بازوی راهبند متفاوت می‌باشد. در صورتی که راهبند اهرمی با وسیله نقلیه تصادف کند، آسیبی که بازوی متحرک راهبند وارد می‌شود، بیشتر از وسیله نقلیه خواهد بود.

 abolfazlhospita

گروه حفاظتی سپاس توزیع کننده درب اتوماتیک در اصفهان و درب برقی در اصفهان و درب پارکینگ در اصفهان .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید

منوی موبایل