درب اتوماتیک کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای بدون دخالت دست و به وسیله موتور با استفاده از قدرت برق عمل کرده و در محور عمودی ریلی، بالا و پایین می رود.

این درب ها معمولا در ساختمان های اداری، بیمارستان ها، فروشگاه های زنجیره ای و مغازه ها استفاده می گردد. در ساخت کرکره های این درب ها از تیغه های مستحکم و مقاومی استفاده می کنند که می توان آن ها را در رنگ های مختلف سفارش داد.

جنس تیغه های این درب ها  در مقابل سرما و گرما مقاوم بوده و در فصول سرد یا گرم تغییر شکل نمی دهد.

 

 درب های کرکره ای در مدل ها و انواع مختلف قابل اجرا می باشد که در ذیل به آنها اشاره خواهیم کرد : 

 

- درب های اتوماتیک کرکره ای با تیغه پلی کربنات ( مدل فروشگاهی ) :

درب اتوماتیک کرکره ای با تیغهشفاف یا پلی کربنات بعد از کرکره آلومینیومی پرکاربرد ترین نوع تیغه کرکره برقی است که استحکام آن نیز به مراتب بالاتر از کرکره برقی آلومینیومی و گالوانیزه می باشد و معمولا حهت اماکنی نظیر بانک ها و صرافی ها که از نظر امنیتی نیاز است در هنگام شب داخل آنها دیده شود کاربرد دارند .

این تیغه ها  ضد ضربه، ضد گلوله، غیرقابل اشتعال و بسیار شکیل وزیبا بوده و در رنگ های گوناگون از جمله برنزی، دودی، مسی، آبی و یا رنگ های اکلیلی ساخته می شوند

در ساختار این تیغه هیچ نوع شیشه ای وجود ندارد ومواد اولیه آن کامپوزیت بسیار مستحکم و مقاوم  "نانو پلی کربنات " است . 

پلی کربنات در صنعت به عنوان فولاد پلاستیکی هم شناخته شده است، به گونه ای که حتی با چکش و پتک هم قابل شکستن نیست، جهت استحکام بیشتر این تیغه ها در میان فواصل آن ها از لوله های استیل یا آلومینیوم استفاده شده که امنیت آن را دوچندان می کند. 

 دو ویژگی ضد شعله ورشدن و ضد اشعه ماوراء بنفش بودن این نوع تیغه ها ، مقاومت بسیار بالایی را برای این تیغه ها ایجاد کرده است که از سرایت آتش به داخل محل جلوگیری میکند. 

aminora

 

 - درب های اتوماتیک کرکره ای مدل رول گیتر :

کرکره امنیتی میله ای از پرکاربرد ترین درب های اتوماتیک در جهان است که دراماکن حساس امنیتی جهت حفظ امنیت ورودی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی درب کرکره برقی رول گیتر بدین صورت است که قرقره هایی در دو طرف درب وجود دارد، این قرقره ها  در ریل قفل شده و امکان خروج درب از ریل حتی با ضربه شدید را می گیرد. 

لازم به ذکر است وجود مفتول های فولادی روی تیغه های درب  امکان برش درب را نیز به صفر رسانده است .


بخشی از مشخصات فنی این درب ها عبارتند از :

پروفیل درب از مفتول های فولادی آبکاری شده و با روکش آلومینیومی می باشد.

 از مفتول های فولادی کشیده شده جهت مقاوم سازی کرکره ها استفاده شده است .

 موتوردرب به صورت گیربکسی ساید یا بصورت توبولار لوله ای با هندل دستی می باشد.

 محوردرب از نوع شافت های صنعتی رولینگ شاتر است.

 دارای قفل قرقره ای برروی مفتول های فولادی (جهت ایستادگی درب در مقابل باد).

با توجه به فضای خالی میان پروفیل های کرکره ، امکان نصب این نوع دربها در فضاهای بادگیر (وزش بادهای با سرعت 180 کیلومتر بر ساعت) وجود دارد.

موتور هدايت كننده كركره برقیرول گیتر مناسب با تعداد تردد و فضاي موجود برای درب ها انتخاب می گردد.

موتورکرکره رول گیتر دردو نوع معمولی و UPS دار قابل ارائه است که نوع معمولی آن دارای زنجیر جهت بالا وپایین بردن کرکره رول گیتر در هنگام قطع برق است ولی نوع UPS دارآن علاوه بر زنجیر دستی دارای برق اضطراری جهت بالا و پایین بردن رول گیتر در هنگام قطع برق است.

 

06

 

- درب های اتوماتیک کرکره ای مدل پارکینگی : 

این درب ها برخلاف انواع درب های پارکینگی  کشوئی، ریلی و تلسکوپی  بنا به نوع عملکرد باز و بسته شدن کمترین فضا را از محل اشغال می کند و مناسب برای ورودی پارکینگ ها و یا رمپ هائی است که با مشکل محدودیت فضا مواجه هستند.

درب های اتوماتیک کرکره ای بصورت رول داخل و خارج قابل نصب می باشد.

عملکرد دستی و اتوماتیک، کنترل از راه دور، اتصال به سیستم هوشمند، ساخت درب در ابعاد مختلف و غیر متعارف، عملکرد آسان، حرکت روان وبی صدا با صرف نیروی کمتر، امنیت ویژه  تعبیه قفل های منحصر به فرد، حفاظت محیط در برابر عوامل جوی، تعویض آسان و کم هزینه تیغه ها، حفاظت در برابر سرقت، از مهمترین و شاخص ترین ویژگی های این درب ها می باشد .

 parkingBAskari.mp4 .jp

- درب های اتوماتیک کرکره ای مدل فروشگاهی :

بجای درب های قدیمی مغازه ها که بصورت دستی حرکت می کردند استفاده می شود.

جایگزین کردن این درب ها بجای درب های سنتی قدیمی با انتخاب رنگ های مختلف جهت ایجاد هارمونی و هماهنگی با دکوراسیون فروشگاه، استفاده از تیغه های پانچ شده جهت نورپردازی درشب و ایجاد جلوه ویژه برای فروشگاه، بازیافت مجدد تیغه ها برای نصب در محل جدید، ایمنی بالای استاندارد تیغه ها، اتصال به سیستم هوشمند، مناسب برای هرنوع شرایط آب و هوائی، قابلیت دستی شدن درب در صورت قطع برق، قابلیت ساختن درب در ابعاد مختلف و غیر متعارف از مزایای استفاده از این نوع درب ها می باشد .

 rahnamaee

 

- درب های اتوماتیک کرکره ای مخصوص پشت پنجره : 

 مناسب برای کلیه پنجره های ساختمان ها، منازل ویلائی، کارخانه های صنعتی، سوله های کارخانه ها و یا هر مکانی که امنیت آن مکان مهم است می باشد.

این درب های کوچک اتوماتیک به وسیله ی ریموت کنترل باز و بسته شده و با بهره گیری از تیغه های آلومینیومی و موتور توبولار کوچک تر میتوان به سادگی فضای خانه را ایمن تر و نمای ساختمان را زیبا و شکیل کرد.

جلوگیری از ورود اشعه های خطرناک خورشید به محیط خانه، جلوگیری از ورود صداهای ناهنجار بیرون به درون منزل، جلوگیری از هدر رفت انرژی در فصل سرما و گرما، جلوگیری از ورود گرد و خاک به ساختمان، امنیت بالا و استاندارد از مزایای استفاده از این درب ها می باشد .

 

dr.akha

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید