درب‌ سکشنال پارکینگی  یا درب‌ اتوماتیک زیرسقفی از یک سیستم حرکتی ویژه برخوردار است و با باز و بسته شدن از زیر سقف پارکینگ زمینه را برای استفاده حداکثری از فضای پارکینگ فراهم می‌کند. درب‌ اتوماتیک سکشنال همچنین یکی از بهترین راهکارها برای مکان‌هایی است که محدودیت ارتفاع در نصب درب‌ معمولی را در محل ناممکن کرده است.

درب‌ اتوماتیک سکشنال، دارای ساختاری بسیار زیبا در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع استیل و چوبی می‌باشد. این درب‌ بسیار مستحکم بوده و از ایمنی بالایی برخوردار است. ویژگی ممتاز درب اتوماتیک سکشنال این است که فضای کمی را اشغال می‌کند و از فضای سقف پارکینگ جهت عملیات باز و بسته شدن خود استفاده می‌کند، به همین دلیل به درب اتوماتیک سکشنال درب زیرسقفی نیز گفته می شود.

استفاده از پنل های فولادی که با فوم تزریقی پلی اورتان پر شده اند ضخامت ۴٫۶سانتی متری را در پنل ها تشکیل می دهد، که موجب استحکام بسیار بالا می شود.

همچنین تداوم رنگ های الکترو استاتیک برروی ورق های فولادی بسیار بالاتر از آلومینیوم می باشد که این امر باعث می شود این درب ها با هر گونه شرایط آب و هوایی (سرد/گرم/مرطوب) سازگار باشند، همچنین استفاده از یراق آلات و لولاهای فولادی قدرتمند مقاومت این درب ها را گارانتی می کند.

علاوه بر آن درب های سکشنال عایق کامل صوت و حرارت می باشد که تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

نوع دیگری از پنل های این نوع درب ها دارای ضخامت 5/4 میلیمتری هستند که از فولاد گالوانیزه با ضخامت 4/0میلیمتر ساخته شده است. این پنل ها در قسمت های داخلی در بالا و پائین به خوبی به یکدیگر متصل شده اند و همین امر باعث شده است که این درب ها با صدای بسیار کم باز و بسته شود.

پنل های درب های سکشنال با کمک فنر و موتور، به سمت بالا کشیده و به صورت 90 درجه در زیر سقف قرار می گیرد. همچنین درب سکشنال دارای سیستم ضد سقوط (anti drop) نیز می باشد که در شرایطی که فنرها و کابل ها عمل نکنند، از سقوط درب و صدمات احتمالی ناشی از آن جلوگیری می کند.

درب های اتوماتیک زیر سقفی

درب سکشنال مجهز به چشم فتوالکتریک خطی می باشد که در ارتفاع ۵۰ سانتی متری از کف نصب شده و در صورت عبور عابر پیاده یا توقف خودرو در زیر درب، در صورتی که درب در حال بسته شدن باشد سریع متوقف شده و به صورت عقب گرد عمل می کند.

همچنین علاوه بر سیستم چشم فتوالکتریک موتورها دارای سیستم هوشمند Encoder می باشند که در صورت لمس هر مانع توسط پانل انتهایی درب به صورت هوشمند متوقف شده و به حالت عقب گرد عمل می کند تا بتواند امنیت و سلامت خانواده و خودروی شما را تضمین کند.

با توجه به نحوه نصب این درب ها، هیچگونه درز، شیار یا حفره ای از بیرون وجود ندارد تا سارقین بتوانند اقدام به باز کردن این درب کنند، گیربکس قدرتمند موتورهای کارشده روی این درب ها نیرویی در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰کیلوگرم در حالت بسته به درب وارد می کند که این خود دلیل دیگری بر امنیت بالای این درب ها باشد.

با در نظر گرفتن تنوع در طراحی (کلاسیک/اچ لاین/ استریپ و…) و رنگ(کرم، سفید، طرح چوب بلوط و…) درب های سکشنال می تواند با انواع نماهای موجود در بازار ایران (سنگ/چوب/ آجر و…) هماهنگی خاصی ایجاد کند که مورد توجه معماران، طراحان و سازندگان داخل ایران قرار گرفته است.

در مواقع قطع برق یا شرایط اضطراری که نیاز به باز کردن درب به صورت دستی باشد، ساده ترین سیستم خلاص کن در این درب ها تعبیه گردیده که با کشیدن یک بند ساده امکان پذیر می باشد.

به دلیل استفاده از سیستم فنربندی در این درب ها در هنگام خلاص کردن فقط با فشاری معادل ۱۵کیلوگرم درب به راحتی در کمتر از ۱۰ ثانیه از حالت بسته به حالت باز در می آید.

درب ورودی پارکینگ هایی که از درب های با کیفیت کمتر(مانند کرکره و..) استفاده شده در هنگام حرکت تولید صدای ناهنجار نموده که در ساعات نیمه شب باعث آزار ساکنین ساختمان ها می باشد.

حرکت عمودی درب های سکشنال و بهره گیری از بلبرینگ های با کیفیت و روان، همچنین استفاده از لولاهای با کیفیت و مقاوم، حرکتی کاملاً بی صدا را به ارمغان می آورد که این مهم، یکی از برترین مزیت های درب های سکشنال است.

در ادامه به مدل های مختلفی از انواع درب های سکشنال اشاره خواهیم کرد:

درب سکشنال مسکونی : این درب به دو صورت 90 درجه و زاویه دار قابل نصب است، این درب زاویه دار مخصوص ساختمان های رمپ دار می باشد.

عملکرد درب به این صورت است که بدنه درب درراستای عمودی به سمت بالا حرکت می کند و در انتهای ارتفاع عمودی موجود، خط سیر حرکت درب در راستای سقف یعنی خط سیر افقی خم می شود، بدین ترتیب بدنه درب 90 درجه چرخیده و به کمک ریل های کناری به موازات سقف قرار می گیرد.

موتورهای درب های سکشنال مسکونی بصورت کشنده عمل می کند .

پنل های به کار برده شده در این درب ها از تنوع بسیار بالائی ( کتیبه دار، 3 شیاره، قاب دار و ... ) برخوردار بوده و قابلیت ایجاد پنجره یا درب های نفررو را نیز دارا می باشد.

درب سکشنال صنعتی :به درب هایی گفته می شود که برای ورودی های کارخانه جات و سوله ها مورد استفاده قرار می گیرد و از نظر تردد نامحدود می باشد.

موتور این درب ها از نوع ساید گیربکسی ( بعلت ابعاد و تردد بالا) می باشد. 

مزایای درب سکشنال نسبت به درب کرکره ای :زیبائی منحصر به فرد درب سکشنال و انطباق کامل با نمای ساختمان در مقایسه با درب کرکره ای، استهلاک بسیار پائین درب سکشنال نسبت به درب رول آپ و در نتیجه بی صدا بودن و خدمات پشتیبانی بسیار کم ( بعلت کمترین اصطکاک و تماس قطعات مکانیکی با هم )، ثبات رنگ بالا در درب های سکشنال در مقایسه با درب های کرکره ای و رول آپ، امنیت بالای درب سکشنال ( بعلت وجود قفل موتور و فنر در هنگام بسته بودن درب، عدم بالارفتن مکانیکی درب با دیلم و غیره، درب های سکشنال نسب به درب های کرکره ای فضای بسیار کمتری از ارتفاع را اشغال می کنند ( درب سکشنال 20 تا 25 سانتیمتر و درب کرکره ای 30 تا 40 سانتیمتر)، درب های سکشنال در هنگام قطع برق به راحتی به حالت دستی درآمده و خلاص میشوند ولی این کار در درب های کرکره ای با هندل و صرف انرژی بیشتری انجام میشود، عایق برودت هوا و صوت بعلت وجود لاستیک های درزگیر سیلیکونی درانتهای پنل ها و استفاده از مواد پلی اورتان در داخل پنل ها ( آکوستیک)، قابلیت ایجاد پنجره و درب نفررو در داخل درب های سکشنال که این امکان برای دربهای کرکره ای رول آپ وجود ندارد.

 درب اتوماتیک زیرسقفی

            

                                                                  

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید