درب اتوماتیک گرد و نیمگرد از لحاظ عملکرد به گونه ای طراحی گردیده است که ضمن امکان ورود و خروج همزمان افراد از برخورد مستقیم هوای داخل و خارج ساختمان جلوگیری می کند. استفاده از این نوع درب برای اماکنی که دمای داخل و خارج مجموعه زیاد است توصیه می گردد.

از جمله موارد امنیتی این درب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

محرکه دارای قدرت بالای ترمز دینامیکی (ویژگی امنیتی آگاهی دهنده )،  زوایای گرد شده در تمامی نواحی پر خطر،  دکمه های توقف اضطراری، دکمه هایی برای از کار انداختن درب اتوماتیک در شرایط اضطراری، امنیت فشار عمودی یا افقی و محافظت از ساختمان با استفاده از شناسایی.

همچنین حس گرهای موجود برروی لت های درب، حرکت آرام اشخاص و موانع را به خوبی تشخیص می دهد و به طور اتوماتیک سرعت حرکت درب را تنظیم می کند.

در مکان هائی که نظارت و بازرسی برروی اشخاصی که وارد ساختمان می شوند مهم می باشد می توان از علائم تأیید شونده توسط درب، کلید و یا دیگر سیستم های تعیین هویت در شناسائی اشخاص استفاده نمود.

در شرایط اضطراری درب به صورت مکانیکی یعنی سیستم  break out system  بدین صورت عمل می کند که با یک نیروی معین قابل تنظیم درب را باز کرده و به طور اتوماتیک چرخش درب را متوقف می کند. هم چنین لت های درب می توانند به طور ثابت در وضعیت باز قرار داده شوند. برگشتن به حالت عملیات نرمال به صورت دستی تنظیم می شود.

baz

ساده ترین نوع درب گردان می تواند با سه لت گردان ساخته شود. طرز عمل آن بدین صورت است که رادارهای حرکتی نصب شده بر روی طاقه های بالایی هر یک از لت ها، نزدیک شدن اشخاص به درب را تشخیص می دهد و پیام لازم را به موتور سیستم مخابره می کند تا درب را بچرخاند.

نوع دیگر این درب ها با آرایش فضایی ۳یا ۴ لت ساخته می شود به طوری که یک هسته مرکزی شیشه ای به صورت یک ویترین شیشه ای در مرکز لت ها قرار داده می شود.

این مدل ویترین دار می تواند یک موضوع یا هر چیزی که شما بخواهید در معرض نمایش عموم قرار دهد. این ویترین می تواند برای تبلیغات آگهی و نمایاندن اهداف و نیات خاص بسته به خواست شما مورد استفاده قرار گیرد.

نوع سوم این درب ها از ترکیب درب های گردان با درب های کشویی ( اسلایدینگ ) ساخته می شوند. بدین ترتیب شما می توانید بین استفاده از درب اتوماتیک گردان یا استفاده از درب کشویی، بسته به احتیاجات مربوطه که می تواند تحت شرایط آب و هوا یا شرایط عبور و مرور باشد حق انتخاب داشته باشید.

نوع دیگری از درب اتوماتیک شیشه ای گردان نیز وجود دارد که شامل ۲درب گردان می باشد که به وسیله یک درگاه به هم متصل شده اند. هر یک از این درب های دو قلو شامل دو لت می باشد که لت های  یک درب با لت های درب دیگری در نحوه چرخش خود طوری با هم هماهنگ شده اند که با اندازه ۹۰درجه در خلاف جهت یکدیگر بچرخند.

این نوع درب یکی از مقرون به صرفه ترین درب های گردان می باشد ( بر حسب انرژی که مصرف می کند و نیز بر حسب انرژی ای که ذخیره می کند).

چیدمان دو لت در هر یک از درب های دو قلو این امکان را ایجاد می کند که درب حول یک محور مستقیم بچرخد.

aref1

درب های اتوماتیک شیشه ای تمام گرد از نوع درب های لوکس به حساب می آید که برای خاص کردن ساختمان ها، هتل ها و سالن های همایش استفاده می شود.

ساختار این نوع درب ها بصورت دایره کامل می باشد، یعنی دو هلال در دو طرف که هر هلال شامل چهار لت درب جداگانه بوده و در مجموع 8 لت در کل این نوع درب دایره ای کار می شود تا درب حالت دایره کامل را پیدا کند.

از ویژگی های خاص این درب ها می توان به : تست خودکار، عملیات عیب یابی و عملکرد هم زمان  اشاره کرد.

تست خودکار: این سیستم در حالت شروع به کار به صورت کاملا اتوماتیک، سرعت باز و بسته شدن درب، افزایش و کاهش شتاب درب و تنظیم فاصله کم سرعت را در حالت مطلوب قرار می دهد.

عملیات عیب یابی : این حالت یک نوآوری در سیستم های درب اتوماتیک در جهان می باشد و به صورت اتوماتیک هفت حالت خطای سیستم را عیب یابی می کند.

عملکرد هم زمان : این درب به صورت اتوماتیک و هم زمان درب ها را باز و بسته می کند و از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری کرده  و همچنین این سیستم دارای UPS قدرتمند می باشد که در صورت از کار افتادن ناگهانی منبع تغذیه درب به مدت ۳۰ دقیقه عملکرد طبیعی خود را ادامه می دهد.

از دیگر مزیت های این نوع درب ها می توان به امکان تعریض و هماهنگ کردن آن برای تمامی انواع نماهای قوس دار با هر عرضی اشاره کرد، هم چنین فضای ایزوله در فضای داخل درب شیشه ای تمام گرد به حداکثر رسیده و این امر باعث صرفه جوئی در انرژی می شود.

درب شیشه ای منحنی یا کرو یکی از شکیل ترین نوع درب شیشه ای اتوماتیک می باشد که برای مکان و فضاهایی کاربرد دارد که از معماری خاصی برخوردارند.

این درب ها همانند درب شیشه ای اسلایدینگ و تلسکوپی شامل طرح های متنوعی بنا به خواسته ی مشتریان می باشد.

یک نوع از درب شیشه ای کرو دارای ۲لت ثابت و دو لت متحرک می باشد که همانند درب اسلایدینگ عمل کرده و در امتداد یک منحنی حرکت می کند.

نوع دیگر از درب شیشه ای کرو به این صورت است که فقط ۲ لت متحرک نصب شده ولی بدلیل مسایل زیبایی و امنیت بیشتر بهتر است که از نوع اول استفاده شود.

درب شیشه ای نیم گرد به دلیل نورد شدن شیشه، فریم و سیستم آن، از قیمت به مراتب بیشتری از درب های شیشه ای اسلایدینگ برخوردار می باشد. مزیت این نوع درب ها در مقدار عرض بازشوئی است که در مقایسه با درب های شیشه ای کشوئی به خریدار ارائه می دهد.

همچنین میتوان از سقف های شیشه ای نیز در این نوع درب ها استفاده نمود که نور ورودی ساختمان را به حداکثر رسانده و در زیبائی ورودی ساختمان ها نقش بسزائی دارد.

درب Curve  محدب به این صورت است که قوس درب به داخل می باشد.

a gerd 2

       

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید