درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی نوع پیشرفته ی درب های اتوماتیک کشوئی می باشد. در درب شیشه ای کشویی یک لت متحرک در هر طرف از درب شیشه ای وجود دارد یعنی عابر در جلوی خود یک یا دو لت درب می بیند که به طرفین می رود، ولی درب شیشه ای تلسکوپی، عابر در هر سمت دو لت درب می بیند که به دو طرف متحرک هستند، بنابراین درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی در حالت معمول حداقل از شش قسمت یا لت درب تشکیل می شود.

معمولا یکی از لت ها در سمت راست و لت دیگر در سمت چپ ورودی به طور ثابت قرار می گیرد و دو لت در سمت راست روی لت ثابت راست و دو لت در سمت چپ روی لت ثابت چپ متحرک هستند.

 

sorushalomnum

روال باز شدن درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی نیز بدین صورت است که درب بعد از تشخیص حرکت یا وزن توسط سنسور درب شیشه ای، لت متحرک اول که در مرکز ورودی قرار گرفته است حرکت کرده و روی لت دوم قرار گرفته و سپس هر دو به روی لت ثابت حرکت کرده و جمع می شوند و طبق این روال، ورودی برای رفت و آمد افراد باز می شود.

توجه داشته باشید که تفاوت عمده درب شیشه ای تلسکوپی با درب اتوماتیک شیشه ای کشویی در این است که دو سوم از عرض ورودی می تواند مورد استفاده برای عبور و مرور قرار گیرد که این خود مزیتی است که باعث می شود این نوع درب برای ساختمان هایی که نیاز به ورودی بیشتر برای عبور افراد و بار دارند مناسب تر باشد.

mahdiie6

لازم به ذکر است که درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی می تواند به صورت سه لت نیز نصب گردد. در این حالت یک لت ثابت است و در یک سمت ورودی (راست یا چپ) نصب شده و دو لت دیگر متحرک بوده و هر دو به یک سمت و روی این لت ثابت جمع می شوند به این نوع از درب اصطلاحا درب شیشه ای تلسکوپی یک طرفه گویند.

tokasabz

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی قابلیت کار در حالت های مختلفی را دارد که عبارتند از:

حالت تمام بازکه تمام عرض دهنه برای مسیر عبور و مرور استفاده می شود.

حالت تمام بسته یا قفل که عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی نیاز نبوده و با تنظیم درب میتوان تا استفاده مجدد درب را به حالت قفل نگه داشت.

حالت نیمه بازکه برای جلوگیری از هدر رفت انرژی می توان با تنظیم سنسور فقط نیمی از ورودی درب قابل استفاده باشد.

حالت اتوماتیک که حرکت معمول و عادی درب می باشد.

حالت حرکت یک طرفه که با فعال کردن سنسور بخش خروج و یا ورود عملا عبور از یک سمت درب شیشه ای انجام خواهد شد.

 
 

razegy

   

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید