این درب ها که درب های اتوماتیک اتوبوسی یا آکاردئونی نیز گفته میشود جهت ورودی های بسیار کم عرض ( کمتر از 200 سانتی متر) مورد استفاده قرار می گیرد و حدود 95% عرض کل را قابل استفاده کرده و میتواند نحوه بازشدن آن به سمت داخل یا خارج ساختمان باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای تاشو در حقیقت ساختاری مشابه درب اتوماتیک لولایی دارد، با این تفاوت که گویی هر لنگه آن به دو قسمت تقسیم شده و دو لنگه توسط لولا به یکدیگر متصل شده اند.

قابلیت های کار این درب ها متفاوت بوده که به چند مورد آن اشاره می گردد:

حالت تمام باز، حالت تمام بسته یا قفل ( حالت بسته یا قفل حالتی است که عبور و مرور از ورودی تا زمان خاصی نیاز نیست و با تنظیم درب تا استفاده مجدد درب بصورت قفل باقی می ماند)، حالت نیمه باز ( حالتی مناسب برای جلوگیری از هدررفت انرژی ساختمان می باشد، در بصورتی تنظیم می شود که با تشخیص حرکت و یا وزن، توسط سنسور درب شیشه ای، فقط نیمی از ورودی درب باز میشود)، حالت اتوماتیک ( حرکت معمول و عادی درب)، حالت یکطرفه ( کنترل عبور ومرور از یک سمت انجام می شود که این کار با فعال کردن سنسور بخش ورود یا خروج انجام میشود).

یکی از زیباترین و کم هزینه ترین مدل های درب اتوماتیک شیشه ای که معمولا در طراحی داخلی ساختمان استفاده می شود، درب اتوماتیک شیشه ای مدل لولایی است زیرا همان درب شیشه ای سکوریت معمولی تک لنگه یا دو لنگه است که اتوماتیک شده است.

20170211 114641

یکی از ویژگی های درب شیشه ای لولائی این است که می توان بدون نیاز به تعویض درب آن را اتوماتیک کرد و این مسئله برای ساختمان هائی که بازسازی شده اند بسیار کاربرد دارد.

این درب ها بصورت تک لنگه یا دولنگه عرضه می شوند و هر لنگه با یک بازوی الکترومکانیکی کار می کند. این درب ها برای مکان هائی با تردد کم و یا یک طرفه مناسب بوده و استفاده از آن برای مکان های پرتردد مناسب نمی باشد.

همچنین لازم بذکر است که درب اتوماتیک شیشه ای لولایی دارای سیستم ایمنی ضد برخورد هم می باشد که توسط این سیستم می تواند مانع در سر راه بسته شدن مسیر حرکت خود را تشخیص دهد.

ضمنا درب شیشه ای لولایی قابلیت سازگاری با سیستم های کنترل تردد و ضد حریق را دارد که این خود یکی از ویژگی های منحصر به فرد این نوع درب های اتوماتیک می باشد.

نحوه کار اپراتور این نوع درب بدین صورت است که در اپراتوری که به روی درب نصب شده است، با جمع شدن اهرم های موجود بر روی هم، درب باز شده و با باز شدن آن اهرم ها، درب بسته می شود.

13

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید