درب سریع بالارونده با بدنه طلقی یا آلومینیومی به دلیل جنس خاص، شکل آن و امکانات مختلف در اجرا، امکان بهره برداری گسترده در مکان های مختلف مانند کارخانجات، محیط های صنعتی، پالایشگاه ها، نیروگاه ها، آشیانه های هواپیما، ازمایشگاه ها، مجهز کننده بین سالن های تولید و انبار و … را دارد.

این درب ها باعث بهره وری بیشتر، جلوگیری از اتلاف انرژی، ذخیره سازی در سرمایش و گرمایش محیط و کاهش فشار، جلوگیری از ورود آلودگی، گرد و غبار، جلوگیری از نفوذ حشرات و جانوران موذی در انبارها و محیط کارخانه می شود.

از انواع درب های صنعتی سربع بالارونده می توان به :

مدل ریپلای: درب بسیار سریع که حتی در صورت برخورد لیفتراک٬ با درب، درب جمع شده و بعد خود را بازسازی می کند.

مدل فست رول: که بسیار سریع در قسمت بالا، رول می شود.

این درب ها با موتورهایی از نوع گیربکسی با ترمز اضطراری و هندل دستی جهت مواقع قطع برق کار کرده و می توانند صدها بار در روز با سرعت یک متر برثانیه بدون آن که استهلاک قابل توجهی داشته باشند باز و بسته شوند.

این درب ها به دوصورت قابل اجرا می باشند :

 

- درب های اتوماتیک صنعتی مدل رول آپ : 

این نوع درب ها به عنوان جداکننده دو سالن از هم جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و تبادل حرارت کاربرد دارند.حداکثر عرض قابل اجرا ۴متر می باشد و ارتفاع محدودیتی ندارد.سرعت باز و بسته شدن یک متر در ثانیه می باشد.

درب های رول آپ حول محوری به قطر ۱۲سانتیمتر می گردد و حداکثر فضایی که اشغال می کند ۳۰سانتی متر می باشد.

دسترسی سریع به محیط انبار، هزینه تعمیرات و نگهداری پایین، نصب آسان، قابلیت تحرک سریع و صرفه جویی در انرژی، مهم ترین مزیت های انواع درب سریع بالارونده مدل رول آپ هستند.این درب ها در برابر ضربه مقاومت بالایی دارند و بر خلاف درب های قدیمی و سنتی، انعطاف پذیری بالایی در نصب و عملکرد دارند

برای پوشش بدنه این درب معمولا از جنس PVC و POLYSTER استفاده می کنند که دارای دو مزیت مهم است:

- وزن بسیارسبک و قابلیت نظافت سریع آن.

از مزایای این درب ها میتوان به قابلیت داشتن پنجره و نورگیر ، مقاومت در برابر وزش بادهای شدید ، دارای سیستم بالانس کننده ، دارای میله های فلزی درفواصل معین در داخل درب برای افزایش مقاومت ، امکان ارائه با رنگ دلخواه و مناسب برای ایزولاسیون محیط های حساس .

مدل های متنوعی از این محصولات در بازار موجود است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

الف) درب سریع بالارونده یا های اسپید مدل رول آپ با سرعت بالا ( 100 اینچ در هرثانیه یا 2.5 متر درهر ثانیه )

ب) درب های اسپید رول آپ مخصوص متراژ وسیع:( 52 اینچ در هرثانیه یا حدود 3.1 متر در ثانیه ) 

ج) درب سریع بالارونده مدل رول آپ صنعتی با قابلیت تاشو و رولی:( 40 اینچ در هر ثانیه یا 1 متر در ثانیه ) 

 

download

 

- درب های اتوماتیک صنعتی مدل فلاکس آپ : 

این نوع در ب ها را به عنوان درب های بیرونی، در مجاورت بادهای شدید نیز می توان استفاده کرد.

قابل اجرا تا عرض ۱۰متر بصورت یکپارچه و ارتفاع نامحدود می باشند.سرعت باز وبسته شدن نیم متر در ثانیه می باشد.

درب های فلکس آپ بصورت پله ای و به موازات هم جمع می شوند و بعد از جمع شدن ۷۰سانتی متر فضا اشغال می کنند.

تابلو فرمان دیجیتالی طراحی شده روی این درب ها، این امکان را به مشتریان می دهد تا انواع برنامه های دلخواه و متناسب با کاربری محل موجود را انتخاب نمایند. برای مثال با کمک از سیستم القایی که جلوی در روی زمین کارسازی می شود به راننده لیفتراک یا هر گونه وسیله نقلیه این امکان را می دهد تا بدون پیاده شدن یا استفاده از هر گونه کنترل از این درب عبور کند.

 ازمزیت های مهم جنس پرده درب های سریع بالارونده میتوان به وزن بسیار سبک آن و قابلیت نظافت سریع آن اشاره نمود.

ریل های هدایت درب سریع بالا رونده از فولاد ضخیم، بادوام و با کیفیت بالا ساخته می شود. پوشش رنگ الکترواستاتیک علاوه بر زیبایی و درخشندگی مقاومت بالایی را در برابر عوامل محیطی و اشعه UV ایجاد می کند.

ریل های درب ها مجهز به لاستیک و جاروبک درزبندی بوده و کارکرد هموار و بدون سر وصدایی را ایجاد می کند، بعلاوه از ورود گرد و خاک به داخل نیز جلوگیری می نماید.

قسمت پایین درب سریع بالا رونده دارای سیستم استهلاک ضربه بوده که هنگام پایین آمدن درب، برخورد ملایم و بدون صدایی ایجاد می کند.

علاوه بر آن سیستم کنترل الکترونیکی در انتهای کورس دور موتور را کاهش داده و توقف ملایمی را ایجاد می کند.

قسمت های قابل انعطاف پایین درب سبب آب بندی بسیارعالی در ناحیه پایین درب شده و از ورود گرد و غبار و هدر رفت هوای تمیز از پایین درب جلوگیری می نماید.

از ویژگی های خاص این درب ها میتوان به قابلیت داشتن پنجره و نورگیر ،مقاوم در برابر وزش باد های شدید، دارای سیستم بالانس کننده، دارای میله های فلزی در فواصل معین در داخل درب برای افزایش مقاومتريال ، فضای اشغالی بسیار کم در بالای درب، امکان ارائه با رنگ های مختلف، مناسب برای ایزولاسیون محیط های حساس ، دارای سرعت قابل تنظیم به صورت نرم افزاری ،قابلیت تنظیم میزان باز شو به صورت نرم افزاری ، قابلیت اتصال به کارت خوان ، قابلیت اتصال به دستگاه حضور و غیاب وقابلیت اتصال به کنترل تردد را نام برد .

 

snt1

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید