BMS و خانه هوشمند چیست

سیستمی است که با سازماندهی هوشمندانه همراه با علم و فن آوری و تجهیزات پیشرفته نوین و با هدف ارایه راه حل های مناسب و قابل دسترس به منظور مدیریت ساختمان و انرژی و کاهش هزینه ها و بالا بردن امنیت و در نهایت ایجاد محیطی امن و آرام برای ساکنین ساختمان میباشد.

khane

با این تفاوت که از BMS در مجتمع های بزرگ اداری ، تجاری و مسکونی که از سیستم های گرمایش و سرمایش ، روشنایی ، تردد و امنیت یکپارچه که توسط اپراتور در مکان خاص کنترل و مانیتورینگ میشود،استفاده کرد. ولی از خانه هوشمند در ساختمان های ویلایی و واحد های مسکونی استفاده میگردد که افراد ساکن در آن ساختمان کلیه سیستم ها را کنترل و مانیتورینگ میکنند.

 

چرا ساختمان هوشمند

1- صرفه جویی                     2- امنیت                   3- رفاه و آسایش               4- زیبایی

- صرفه جویی : در ساختمان هوشمند با توجه به امکان کنترل سیستمهای روشنایی ، امنیتی ، صوتی و تصویری ، گرمایشی و سرمایشی ، قفل های برقی و... و نیز قابلیت کنترل سیستم های فوق از طریق (ریموت ، صفحه لمسی HMI ، کلیدهای هوشمند ، سنسور ها ، SMS ، اینترنت محلی و Wi-Fi ، گوشی های هوشمند و تب لت و لب تاب ) به صورت هوشمندانه شما را قادر خواهد ساخت تا به میزان قابل توجهی در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید و بهره وری بالا از انرژی که از اهم اهداف این سیستم میباشد میسر گردد.بنابراین میتوان از داخل یا خارج از خانه براحتی به مصرف کننده های انرژی داخل ساختمان دسترسی پیدا کرد و با فرمان های مختلف و یا به صورت هوشمندانه آنها را کنترل نمود.

پس با کنترل روشنایی ها و کولرها ( آبی و گازی ) که بیشترین مصرف انرژی در ساختمان توسط آنها بوجود می آید ، میتوان از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری کرد.

- امنیت : در هر لحظه و در هر مکان که باشید ، با دسترسی آسان به سیستم خانه هوشمند ، از طریق اینترنت ،تلفن همراه و... و همچنین با وجود سیستم های امنیتی شامل دزدگیر ، سیستم اعلام حریق و تلفن کننده هوشمند میتوانید از منزل خود هوشمندانه حفاظت نموده و از وارد شدن خسارتهای ناشی از سرقت ، انفجار ، خفگی  و برق گرفتگی جلوگیری کرد.

سیستم خانه هوشمند همچون نگهبانی هوشمند هرگونه اتفاقی را در زمان عدم حضور شما به شما اطلاع داده و تمامی دستورات شما را اجرا می نماید.

- رفاه و آسایش : در زمان مراجعت به خانه ( پس از مسافرت یا پایان ساعت کاری ) با تنظیم سیستم های روشنایی ، سرمایشی یا گرمایشی ، صوتی و تصویری ، باز و بسته کردن پرده های برقی ، فضای خانه را پیش از حضور خود آنگونه که مطلوب شماست آماده نمایید.

- زیبایی : با استفاده از HMI  یا ریموت کنترل شما میتوانید کلیه کلیدهای برق داخل فضای ساختمان را حذف نمایید ، این امر علاوه بر کاهش هزینه های برق کشی ( حذف کلید های برق ) از نصب زیاد کلید های روی دیوار منزل جلوگیری به عمل آورده و در نتیجه دست شما را برای چیدمان منزل باز خواهد گذاشت . 

 khane2

 مزایای سیستم خانه هوشمند

کنترل سیستم روشنایی 

با استفاده از راهکارهای نوین هوشمندسازی، اصلاح منبع نور و طراحی روشنایی می توان تا ۸۰% مصرف انرژی را در بخش روشنایی کاهش داد. هوشمندسازی تجهیزات علاوه بر این که باعث کاهش چشمگیر مصرف می شود، کمک می کند تا تجهیزات پر مصرف شناسایی شده و در صورت لزوم و داشتن توجیه اقتصادی، آنها را با تجهیزات کم مصرف جایگزین نمود.

از دیگر مزایای استفاده از این روش، برخورداری ازانواع روشهای کنترلی/ نظارتی، قابلیت تغییر نور محیط، بهبود میزان نور محیط، جلوگیری از انتقال آلودگی و… می باشد.

noor3

 

 کنترل سیستم امنیتی ، دزدگیر ، شیر های برقی

 

amniat


کنترل سیستم  تهویه مطبوع سرد و گرم

 

HomeControl

 


قابلیت سناریو های فراوان

به اجرای حالت های مختلف فراوان توسط یک کلید در سیستم خانه هوشمند را سناریو گویند.
در سناریو می توان روشنایی ، دما ، صوت و تصویر ، پرده های برقی و...را کنترل و برنامه ریزی کرد.
انواع سناریو ها مانند : سناریو مهمان ، استراحت ، جشن ، خواب ، مطالعه ، تماشای TV ، صبحانه نهار و شام ، بیدار باش ، ورزش در خانه ، ورود و خروج .

 

senario

 

قابلیت کنترل سیستم آبیاری

 

abyari

 

 امکان کنترل پرده های برقی

 

parde

 

 امکان کنترل اتاق های کودکان

                             koodak2

 

 سیستم امنیتی پیشرفته دارای کنترل تردد بوسیله تگ ، اثر انگشت و کدینگ

park

 

 دارای سیستم صوت

             sot

و همچنین :


رابط کاربری زیبا و آسان با سیستم MULTI USER و ال سی دی رنگی HMI
 امکان گسترش و توسعه سیستم
 امکان ارسال فرمان و دریافت گزارش از طریق SMS
 امکان کنترل پریزها 
 قابلیت اجرای برنامه های صرفه جویی در مصرف انرژی
 دارای سیستم امداد قابل برنامه ریزی جهت ارسال پیام به شماره های تعیین شده
 کمتر شدن خطر برق گرفتگی در ساختمان
 کلید های هوشمند قابل برنامه ریزی

 

صفحه لمسی HMI

در این درگاه ورودی بصورت لمسی در سیستم خانه هوشمند امکان فعال و غیر فعال نمودن سیستم های روشنایی ، سناریو ، امنیت ، صوت و تصویر و امداد را به صورت جداگانه در صفحات مختلف کنترل و مشاهده نمود.

lamsi

ریموت

با ریموتی که برای سیستم خانه هوشمند در نظر گرفته شده است می توان کلیه چراغهای موجود در ساختمان را بطور جداگانه روشن و خاموش کرد و همچنین می توان انواع سناریو ها ، دما ، صوت و تصویر و پرده برقی را کنترل نمود.

remote4

 

بیرون از خانه

از بیرون از خانه یا در مسافرت با ارسال SMS و یا اینترنت امکان اتصال به سیستم خانه هوشمند وجود دارد که می توان کلیه سیستم ها را کنترل نموده و یا فعال و غیر فعال کرد.

 

safar

 

سیستم صوت

در این سیستم قابلیت کنترل بلندگوهایی که در فضاهای مختلف مانند سالن ، نشیمن ، آشپزخانه و یا اتاق ها بکار گرفته شده را دارا میباشد و تک تک بلندگو ها را میتوان فعال و غیر فعال نمود و در سناریو های مختلف از موزیک های خاص استفاده نمود.

 

mehman

امنیت تنها در خانه

در این سیستم از دزدگیر حرفه ای میتوانید بهره مند شوید و زمانی که کاربری تنها در ساختمان وجود دارد در مکانهایی که استفاده نمیشود سیستم امنیت را به آن مکان ها زون کرد تا در مکانهایی که حضور داریم آسوده خاطر باشیم.

زمان بندی

از این قابلیت میتوان برای فعال و غیر فعال نمودن کلیه سیستم ها و سناریو های مختلف بهره برد.
برای مثال : شما میتوانید ساعتی را تنظیم نمایید که در آن ساعت سیستم هایی که بیهوده روشن هستند و انرژی را هدر میدهند خاموش شوند.
شبیه ساز حضور : زمانی که شما در مسافرت هستید و کسی در منزل نسیت با استفاده از این قابلیت که میتوان چراغ ها را به طوری که شما در منزل بوده اید روشن و خاموش و نیز پرده ها را باز و بسته نمود تا منزل خود را از گزند سارقان در امان نگه دارید.

 

منوی موبایل