یکی از مهم‌ترین اهداف مالکان کلیه ساختمان‌ها اعم از مسکونی، تجاری، اداری و... این است که بتوانند دارایی‌ها، افراد و فضای تحت تملک خود را در بالاترین سطوح ایمنی و امنیتی نگاه دارند. در بسیاری از موارد، مالکان و سرمایه‌گذاران سال‌ها در راستای راه اندازی و رونق یک کسب و کار تلاش می‌کنند و بنابراین حفاظت از دارایی‌ها و تامین حداکثری امنیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.  قطعاً همگی ما دوست داریم چه در زمان حضور در ساختمان و چه به هنگام ترک آن، نسبت به امنیت آن آسوده خاطر بوده و هیچگونه دغدغه و نگرانی بابت آسیب‌های احتمالی بیرونی نداشته باشیم.
راه‌های مختلفی جهت ارتقاء امنیت ساختمان‌ها وجود دارد. یکی از بهترین و پرکاربردترین روش‌ها، استفاده از ابزارها و سیستم‌های حفاظتی هوشمند در ساختمان‌ها می‌باشد.

 

درب‌ اتوماتیک

درب‌ اتوماتیک

یکی از اصلی‌ترین مزایای نصب درب‌های اتوماتیک برای ساختمان‌ها، ارتقاء امنیت محیط می‌باشد. درب‌های اتوماتیک علاوه بر تسهیل عبور و مرور و تردد، و افزایش سطح رفاه، از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند. البته استفاده از نیروهای متخصص در نصب درب‌های اتوماتیک جهت حفظ استانداردهای امنیتی آن، اهمیت بسیار زیادی دارد. نصاب‌های باتجربه و کارآزموده علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری درب‌ها به هنگام نصب آن، کارایی و ایمنی آن‌ها را نیز در بالاترین سطوح حفظ کرده و همچنین از مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است بر اثر نصب نادرست درب های اتوماتیک ایجاد شود، جلوگیری می‌کنند. استفاده از دزدگیر و دوربین، در کنار نصب درب‌های اتوماتیک نیز می‌تواند سطح امنیت آن‌ها را افزایش دهد.
آیفون‌ تصویری

آیفون‌ تصویری

استفاده از آیفون‌ تصویری در ساختمان‌ها سطح رفاه و امنیت ساکنان را توامان افزایش می‌دهد. دوربین و نمایشگر به کار رفته در آیفون‌های تصویری هویت افراد بیرون ساختمان را برای ساکنین آشکار ساخته و به این ترتیب جلوگیری از ورود افراد بیگانه و ترددهای غیرمجاز به داخل ساختمان تسهیل خواهد شد. همچنین یکی دیگر از کاربردهای آیفون تصویری استفاده از دوربین دوم می‌باشد. به این ترتیب که می‌توان یک دوربین در محل دیگری از ساختمان مانند راهرو یا پارکینگ نصب نمود تا امکان مشاهده و کنترل محل مورد نظر برای ساکنین ساختمان فراهم گردد.
دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته یکی از بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش‌ها جهت حفظ ایمنی ساختمان‌ها و محیط هستند. دوربین های امنیتی که در معرض دید نصب شده‌اند در جلوگیری از وقوع جرایم بسیار موثر هستند. دوربین مداربسته یک وسیله هوشمند و هوشیار است که به صورت تمام وقت و در تمام روزهای هفته از ساختمان و محیط مورد نظر شما محافظت می‌کند؛ کاری که از هیچ نگهبان یا نیروی امنیتی ساخته نخواهد بود. بنابراین دوربین‌های مداربسته سطح ایمنی کامل و بسیار قابل اعتمادی را برای محافظت از سرمایه‌ها و دارایی‌های افراد فراهم کرده و آگاهی عموم مردم از این موضوع روز به روز بیشتر می‌شود.
سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام حریق

امروزه از سامانه یا سیستم‌های اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان‌ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می‌شود. استفاده از سیستم‌های اعلام حریق یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها جهت به حداقل رساندن خسارات و تلفات ناشی از آتش‌سوزی در ساختمان‌ها به حساب می‌آید. سامانه اعلام حریق به هنگام خطر بروز آتش سوزی به ساکنان و افراد حاضر در ساختمان اطلاع رسانی می‌کند. این سیستم‌ها جهت تشخیص خطر آتش‌سوزی، از اثرات محیطی آتش مانند دود، حرارت و شعله استفاده می‌کنند.
سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

طی سال‌های اخیر استفاده از سیستم‌های هشدار سرقت یا دزدگیر اماکن در بین اغلب مالکین به امری معمول تبدیل شده است. با توجه به آمار بالای سرقت از منازل و واحدهای تجاری احتیاج به نصب سامانه اعلام سرقت یا دزدگیر در اماکن بیش از پیش احساس می‌شود. وجود سیستم اعلام سرقت در ساختمان‌ها باعث آسایش خاطر ساکنین و افزایش امنیت محل در زمان حضور یا غیبت ساکنین آن خواهد شد. به منظور افزایش کارایی سیستم اعلام سرقت و فراهم آوردن بالاترین سطوح امنیت برای مکان مورد نظر خود بهتر است از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک گرفته و سخت‌افزارهایی را انتخاب و نصب کنید که نیازهای امنیتی محیط مورد نظر شما را به بهترین نحو مورد پوشش قرار دهند.
سامانه خانه هوشمند

سامانه خانه هوشمند

سیستم مدیریت ساختمان (BMS) که به آن سامانه خانه هوشمند نیز می‌گویند، سیستمی است که در یک ساختمان نصب شده و امکان کنترل و نظارت بر قسمت‌های مختلف آن ساختمان را برای کاربران خود فراهم می‌سازد. سیستم‌های مدیریت ساختمان علاوه بر نقش موثری که در زمینه افزایش رفاه و آسایش ساکنین ساختمان ایفا می‌کنند، موجبات ارتقاء سطح ایمنی ساختمان‌ها را نیز فراهم می‌سازند. سیستم‌های امنیتی در سامانه خانه هوشمند به شکل‌های مختلفی پیاده‌سازی می‌شوند، استفاده از دوربین‌های مدار بسته، سنسورهای آشکارساز حرکت یا سیستم اعلام حریق از جمله روش‌های حفاظتی است که در سامانه‌های خانه هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منوی موبایل